کتاب مدیر یک دقیقه ای

موضوع: مدیریتی

مولف: کنت بلانچارد- اسپنسر جانسون

منبع: www.takbook.com

این کتاب حکایت مدیرجوانی را نقل می‌کند که می‌خواهد دانش مدیریت را از بهترین مدیر فرابگیرد. او در مسیر جستجوی خود با مدیران مختلفی آشنا می‌شود ولی بسیاری از این مدیران توانایی ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به او را ندارند. یک سری از مدیرانی که می‌بیند واقعاً دانا و توانا هستند ولی خشن بودن باعث شده که کارمندان آن‌ها را دوست نداشته باشند. از طرفی یک عده دیگر از مدیران هم اخلاق و منش خوبی دارند ولی کارایی سازمان آن‌ها مناسب نیست و نمی‌توانند الگوی خوبی باشند.

کتاب مدیریت یک دقیقه ای در کتابخانه نفیس نخ

کتاب هوش کارآفرینی

موضوع: مدیریتی

مولف: حسن زارعی

منبع: www.ketabha.org

کتاب هوش کارآفرینی مجموعه‌ای از مهارت‌های ذهنی و ضروری است که کارآفرینان با یادگیری آن‌ها می‌توانند در مسیر سخت پیش رویشان به راحتی از موانع بگذرند.هوش کارآفرینی در هر فردی قابل شکل‌گیری است. هر فردی که بخواهد وارد دنیای کارآفرینی شود می‌تواند آن را بیاموزد. هوش کارآفرینی با تمرین و ممارست در فرد به یک عادت تبدیل می‌شود و باعث تغییر سبک زندگی انسان معمولی به یک انسان کارآفرین خواهد شد. هوش کارآفرینی باعث رشد و ارتقاء سطح زندگی افرادی می‌باشد که علاقه دارند زندگی متفاوتی نسبت به گذشته‌ی خود داشته باشند.

 

کتاب هوش کارآفرینی در کتابخانه نفیس نخ

کتاب تفکر سیستمی

موضوع: مدیریتی

مولف:ملیکا ملک آرا-الهام خورسند

منبع: www.takbook.com

این کتاب قابل استفاده مدیران و سایر علاقمندان می باشد . از مباحث مهم این کتاب ، می توان به اصول مدیریت ، مسئولیت های مدیران ، اهمیت خلاقیت و نوآوری ، ویژگی های مدیران موفق و چرخه حیات سیستم اشاره کرد .
در قسمتی از کتاب تفکر سیستمی می خوانیم :
یک سازمان :
۱ – هدف دارد
۲ – برای هدفش ، برنامه دارد
۳ – استراتژی دارد
۴ – منابع خود را می شناسد و از آن ها به طور هماهنگ استفاده خواهد کرد.

کتاب تفکر سیستمی در کتابخانه نفیس نخ

کتاب روزی یک سیب

موضوع: روان شناسی

مولف: هرمز مقاره ای

منبع: www.takbook.com

روزی یک سیب بیانگر تجربیات نویسنده در سالهای کاری مدیریت وی در شرکت عظیم تویوتا می باشد.

دستیابی به موفقیت پایدار، تصادفی به دست نمی آید. کسب آن آسان نیست اما ساده است. موفقیت از تکرار و پیوستگی تجربیات در طی گذشت زمان به دست می آید. گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید، یک بذر است تا بکارید تا به شما عینک متفاوتی برای دیدن زندگی بدهد و شما را در مسیر صحیح رسیدن به هدف و موفقیت قرار دهد. این کتاب می تواند برای شما حکم همان بذر را داشته باشد

کتاب روزی یک سیب در کتابخانه نفیس نخ

کتاب خودت را از نو خط‌ کشی کن

موضوع: روان شناسی

مولف: وحید صادقی

منبع: www.takbook.com

این کتاب به موضوع مهم انضباط شخصی می‌پردازد و اینکه چطور می‌توان از این ابزار قدرتمند در زندگی خود استفاده کرد و اگر انضباط شخصی نداشته باشیم چه هزینه‌هایی باید در زندگی خود پرداخت کنیم.

تا به حال پیش آمده به خود بگویید که چرا برخی از افراد از بقیه موفق‌تر هستند؟ یا شده بخواهید عادت جدیدی در خودتان ایجاد کنید یا عادتی را ترک کنید اما شکست خورده باشید؟ آیا برایتان پیش آماده که بخواهید به انسان منظم‌تری تبدیل شوید اما نتوانسته باشید؟ اگر به سؤالات بالا جواب بله دادید این کتاب مخصوص شما است.

کتاب خودت را از نو خط کشی کن در کتابخانه نفیس نخ

کتاب بیزنس پلان هوشمندانه

موضوع: مدیریتی

مولف: Master Steve

ناشر: Silk Road Publishing

منبع: www.takbook.com

این کتاب روش نوشتن بیزنس پلن هوشمندانه را به شما آموزش می دهد. به این معنا که با نگاهی همه جانبه و از زوایای مختلف، بتوانید برنامه ای را برای بیزنس خود تدوین کنید .

نقشه راه و پلنی که اهداف آینده بیزنس شما را نشان دهد، از مهم‌ترین کارهایی است که مدیران یک مجموعه باید به انجام آن مبادرت بورزند. بدون نقشه و پلن، آینده یک شغل در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت و حتی می‌تواند به ورشکستگی منجر گردد

کتاب بیزینس پلن هوشمندانه در کتابخانه نفیس نخ

در کتاب هفت عادت مردمان

موضوع: روانشناسی

مولف: استفان کاوی

منبع: www.takbook.com

استفان كاوي 7 عادتی که معتقد است افراد را به شخصیت‌هایی برتر از سایر هم‌نوعان خود تبدیل می‌کند را در این کتاب معرفی می‌کند و آن‌ها را آموزش می‌دهد.

در این کتاب شما مطالعه یک سیر تحولی را از رشد شخصی یعنی سه عادت اول آغاز می‌کنید سپس وارد مرحله کار گروهی و همکاری می‌شوید. پس از آن ارتباطات، یعنی سه عادت بعد را مطالعه خواهید کرد و بعد دوباره سازی همه عادات که همان عادت هفتم می‌باشد را آموزش خواهید دید.

کتاب هفت عادت مردمان موثر در کتابخانه نفیس نخ

کتاب تیغ

موضوع: روان شناسی

مولف: محمدپیام بهرام پور- امین القاسی زاده

ناشر: نشر تعالی

منبع: www.takbook.com

کتاب تیغ، کتابی است گیرا و هیجان‌انگیز که به خواننده آموزش می‌دهد در این عصر پر از منتقد، اجازه‌ی بازی با رفتار یا اعصاب خود را به کسی ندهد و آن را زیر “تیغ” کنترل نگذارد. خواننده مهارت های مدیریتی خود را توسعه داده و زندگی بهتری را برای خود و اطرافیانش رقم می‌زند. آیا تا به حال کسی توانسته از طریق انتقاد بر شما تأثیر بگذارد یا فقط در برابر تغییر مقاومت بیشتری نشان داده اید؟ در کتاب “تیغ به شما یاد داده می شود که چگونه روابط شغلی، خانوادگی و دوستانه خود را زیباتر کنید و بهترین استراتژی برای ایجاد مسیر صحیح مغزی جهت موفقیت چیست. آنها به شما می‌آموزند که چگونه می توانید از تاثیر انتقاد بر اعصابتان جلوگیری کنید. در کنار این‌ها خواننده یاد می‌گیرد که بهترین راه برای بهره بردن از انتقاد چیست و چگونه می توانیم به گونه‌ای نقد کنیم که انتقادمان شنیده شود.

کتاب تیغ در کتابخانه نفیس نخ

کتاب مدیریت استرس

موضوع: مدیریتی

مولف: www.modiryar.com

منبع : www.takbook.com

کتاب مدیریت استرس به بررسی مواردی از قبیل کنترل استرس در محیط کار، استرس و مسافرت‌های تجاری، مفهوم استرس و مدیریت نقدینگی با مدیریت استرس در بانک‌ها می‌پردازد. رهاسازی بیرونی فشار روانی شامل تغییر شغل، نقل محل به یک شهر جدید، ازدواج، مرگ شخص دوست داشتنی و وجود یک مریضی در خانواده می‌باشد. حوادث شادی‌آور به همان اندازه حوادث غم‌بار قادرند فشارزا باشند. محرک‌های درونی شامل محرک های ناراحتی جسمانی و یا روانی هستند. خصوصیت شخصیتی، از قبیل احتیاج به بی‌نقص‌گرایی یا بدست آوردن خوشنودی دیگران، نیز می‌توانند فشار آفرین باشند.

 

 

کتاب مدیریت استرس در کتابخانه نفیس نخ

واژه نامه کامل نساجی

موضوع: تخصصی نساجی

مولف: Celanese Acetate

ناشر: Celanese Acetate

منبع: www.guil-tex.ir

این واژه نامه کامل نساجی به عنوان یک مرجع مناسب برای اصطلاحات نساجی در نظر گرفته شده است تا در فعالیت های روزمره نساجی بتواند پشتیبان خواننده جهت ارتقاء و بهبود فعالیت ها با استفاده از متون و اطلاعات تخصصی باشد که معمولا به زبان انگلیسی در دسترس قرار دارند.

کتاب دیکشنری تخصصی نساجی در کتابخانه نفیس نخ

اصل گرائی

اصل گرائی

نویسنده: گرگ مک کیون

چکیده: اصل گرائی یعنی یاد بگیریم کارهای کمتری انجام بدهیم، ولی بهتر انجامشان بدهیم تا بتوانیم در هر لحظه گرانبها از زندگی خود به بالاترین بازدهی ممکن برسیم. در این کتاب یاد میگیرید آن طور که واقعا دوست دارید زندگی کنید نه آنطوری که از شما توقع دارند.این کتاب برای تشخیص موضوعات مهم، حذف موضوعات غیر ضروری و انجام هر چه راحت تر کارهای ضروری، روشی نظام مند را به شما آموزش می دهد.

بازی بی نهایت

نویسنده: سایمون سینک

چکیده: اکثر سازمان ها، برای دستیابی به موفقیت ها و پیشرفت های بزرگ در کوتاه مدت، با دید برد-باخت دست به اقداماتی می زنند که نتیجه آن بوجود آمدن محیط کاری پر تنش، کم رنگ شدن توجه به  خواسته های کارکنان و مشتریان، و تلاش های غیر اخلاقی کارکنان و … خواهد شد. این کتاب برای گرد آوردن افرادی نوشته شده که می خواهند وضعیت موجود را به چالش کشیده و آن را با واقعیتی جایگزین کنند که نیاز های عمیق ما را هدف قرار می دهد. یعنی احساس مشارکت و امنیت در چیزی فراتر از خودمان.

پوست در بازی

پوست در بازی

نویسنده: نسیم نیکلاس طالب

چکیده: نویسنده در این اثر جسورانه‌ که با موضوع عدم تقارن‌های پنهان در زندگی روزمره ارائه شده است، تعداد کثیری از باورهای مشهور و قدمت‌دار را در مورد ریسک و پاداش، سیاست و مذهب، مبادلات مالی و مسئولیت‌پذیری شخصی را به چالش کشیده است. نویسنده  در این اثر خود، توصیف دیگری از مفهوم درک دنیا، رشد شغلی، کمک به داشتن یک جامعه عادلانه و منصفانه، تشخیص مهملات و متقاعدسازی دیگران به شما می‌دهد.

تاب آوری در سیلی واقعیت

 تاب آوری در سیلی واقعیت

نویسنده: راس هریس

چکیده:  تمرکز اصلی راس هریس در این کتاب نشان‌دادن تفاوت بین حقیقت و واقعیت است. او معتقد است بیشتر مردم با موضوعی مواجه می‌شوند که دلخواهشان نیست یا انتظارش را نداشته اند. راس هریس در کتاب تان‌آوری سیلی واقعیت سعی کرده است این تفاوت ها را توضیح دهد.

چگونه رهبری کنید

چگونه رهبری کنید

نویسنده: جان سی مکسول

چکیده: کتاب چگونه رهبری کنید وقتی رئیستان نمی‌تواند (یا نمی‌خواهد) رهبری کند نوشته‌ی جان سی ماکسول، علاوه بر آشنا کردن مدیران با اصول صحیح رهبری، راهکارهایی جهت ارتباط موفق با رهبران نالایق و افزایش تأثیرگذاری و نفوذ در سازمان ارائه می‌دهد.

دوباره فکر کن

دوباره فکر کن

نویسنده: آدام گرانت

چکیده: جدیدترین کتاب آدام گرانت دربارۀ «قدرت دانستنِ چیزهایی که نمی‌دانیم» صحبت می‌کند. نویسنده دانش خود را با مثال‌هایی کاربردی و نتایج آزمون‌های علمی همراه کرده تا ارزش دوباره اندیشیدن و تغییر در نگرش انسان را یادآور شود. در این کتاب با داستان زندگی شخصیت‌هایی آشنا می‌شویم که توانسته‌اند با اندکی تغییر در شیوۀ اندیشیدن، جهش بزرگی در مسیر زندگی‌شان بردارند

صد ویژگی شخصیت سالم

 صد ویژگی شخصیت سالم

نویسنده: فرهنگ هلاکوئی

چکیده: در این کتاب صد ویژگی شخصیتی که هر انسان سالم و کامل در وجودش و در رفتار و افکارش صاحب آن ها می باشد، در قالب صد عنوان و سرفصل کتاب شرح داده شده است.

کار عمیق

 کار عمیق

نویسنده: کال نیوپورت

چکیده: کتاب کار عمیق یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌ها در حوزه‌ی کسب و کار است که کال نیوپورت با هوشمندی کامل درباره‌ی عمیق شدن در یک کار و تفاوت آن با یک کار کم عمق صحبت می‌کند. این کتاب یکی از کتابهای مرجع در زمینه رشد فردیست.

مدل های ذهنی برتر

مدل های ذهنی برتر

نویسنده: شین پریش

چکیده: هر چه ابزارهای بیشتری برای حل مشکلات در ذهن‌تان داشته باشید، در زندگی موفق‌تر خواهید بود. شین پریش در کتاب مدل‌های ذهنی برتر: مفاهیم تفکر کل نگر به معرفی 9 روش ناب تفکر می‌پردازد که با رعایت آن‌ها می‌توانید نگاهی نو به زندگی داشته باشید و مسائل را به گونه‌ای دیگر بررسی و تحلیل نمایید.

قوی سیاه

قوی سیاه

نویسنده: نسیم نیکلاس طالب

چکیده: موضوع اصلی میکروکتاب قوی سیاه (The black swan) درک و مدیریت ریسک‌های نشأت گرفته از رویدادهای پیش‌بینی نشده است؛ رویدادهایی که نتایج خوبی ندارند و کسی هم در انتظار آن‌ها نبوده یا احتمال رخ دادنشان بسیار کم است.

به  نظر نویسنده باید به صورت صحیح هدف‌گذاری نمایید. تنها در این صورت است که می‌توانید یک قوی سیاه را به قوی سفید تبدیل کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نفیس نخ است.
مشاوره رایگان

نیاز به مشاوره در مورد نخ دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید و همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت