آزمایشگاه

ما در نفیس نخ همواره تلاش می‌کنیم کیفیت محصولات را نه فقط با استانداردهای ملی و بین‌المللی که بااستاندارد های خود سازمان و الزامات تعیین شده از طرف خود مشتری هم ارزیابی کنیم. پارامترهایی که بعضاً دشوارتر و سخت‌گیرانه‌ترند، اما در ارائه باکیفیت محصول نقش به‌سزایی دارند. تمامِ فرایندهای آزمایشگاهی نفیس نخ، در دو روند مجزا، به‌صورت مداوم، و با تجهیزات به‌روز و دقیق انجام می‌شوند.

چه نوع آزمایش‌هایی انجام می‌دهیم؟

  • آزمایش اولیه: پیش از آنکه محصول به مرحله تولید انبوه برسد، نمونه‌ای از آن، براساس جداول نمونه‌برداری انتخاب شده و آزمایش اولیه روی آن انجام می‌شود. اگر محصول از این مرحله به‌خوبی عبور کند، مجوز ورود به مرحله تولید انبوه را می‌گیرد.
  • آزمایش‌های روتین: آزمایش‌های روتین برای مرحله‌ای است که محصول در مرحله تولید انبوه است. که به شکل روزانه و رندوم روی محصولاتِ درحال‌تولید انجام می‌شود. در هر شیفت، براساس همان جداول نمونه‌برداری از تمام خطوط نمونه‌برداری می‌شود و مشخصات فیزیکی و ظاهری نخ، با پارامترهای موردنظر ما ارزیابی می‌شود. چنانچه نمونه حتی بر یکی از پارامترها هم منطبق نباشد، مشکلات بررسی می‌شوند و عیب‌های محصول نامنطبق رفع می‌شود.

چه پارامترهایی برای ارزیابی محصولات داریم؟

  • نمره نخ: یعنی نسبت جرم به طول نخ که واحد آن دنیر (Denier) است. که در نفیس نخ با دستگاه کلاف‌پیچ ACW400 به‌شکل اتوماتیک اندازه‌گیری می‌شود.
  • ازدیاد طول، استحکام نخ: یعنی میزان مقاومت نخ در برابر پاره شدن. که با دستگاه SIGMA500 و به صورت اتوماتیک ارزیابی می‌شود.
  • کیفیت رنگ نخ: در برخی مواقع، تفاوت رنگ‌های یک محصول با چشم دیده نمی‌شوند. کنترل کیفیت رنگ یعنی یکسان کردن رنگ تمام محصول. که با دستگاه DATA COLOR اندازه‌گیری می‌شود.
  • جمع‌شدگی نخ: که با دستگاه TEXTURMAT اندازه‌گیری می‌شود.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نفیس نخ است.
مشاوره رایگان

نیاز به مشاوره در مورد نخ دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید و همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت