بازگشت به صفحه قبل

حضور در یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو


یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو ۲۱ الی ۲۴ مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، سالن خلیج‌فارس برگزار شد. دراین جشنواره، نهادهای فعال در سه قالب  زیر حضور داشتند :

  • نهادهای ترویجی شامل انجمن‌های دانشگاهی و شرکت‌های آموزشی و...
  •  مراکزعلمی شامل آزمایشگاه، دانشگاه و پژوهشگاه، پارک و مرکز رشد.
  •  شرکت‌های صنعتی در ۱۲ بخش  سازندگان تجهیزات، خودرو، آب و محیط زیست، بهداشت و سلامت، ساختمان، کشاورزی و بسته بندی، نانومواد، نساجی، نفت و صنایع وابسته، بازرگانی؛ شرکت‌های مشاوره‌ای – خدماتی و کارگزاران خدمات فناوری و بخش بین‌الملل. در کل تعداد 115 شرکت در نمایشگاه غرفه داشتند.


دستاوردهای ارائه شده از فناوری بالاتری نسبت به قبل برخوردار بودند و از سوی دیگر، شرکت‌ها موفق به اخذ مجوزهای نانومقیاس و کمیته فناوری نانو وزارت بهداشت شده بودند. نکته قابل توجه در جشنواره امسال استقبال گسترده بازدیدکنندگان از غرفه‌های حاضر در بخش نساجی بود. از این رو می‌توان به افزایش مطلوبیت و اقبال مردم نسبت به استفاده از منسوجات تولید شده مبتنی بر فناوری نانو پی‌برد.

شرکت نفیس نخ نیز با توجه به دستاورد هائی که در تولید نخ پلی استر آنتی باکتریال داشته، با هدف معرفی شرکت نفیس نخ بعنوان تولید کننده نخ پلی استر آنتی باکتریال و همچنین شناسائی بازار مصرف این نخ، در این نمایشگاه شرکت نمود.


بنظر می رسد با توجه به شناخت و تجربه ای که طی سالیان اخیر، بازار مصرف از مزایای محصولات نساجی آنتی باکتریال پیدا نموده است، شرکت نفیس نخ می تواند با معرفی مزیت های رقابتی محصولات تولیدی با نخ پلی استر آنتی باکتریال نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار، دستاورد خوبی در این بازار داشته باشد.نوشته شده در تاریخ 1397/07/29 13:14:34      تعداد بازدید: 786